sobota, 13 września 2014

Komarno

8:30
Jak już pisałem wcześniej, pogoda w tym roku na południu Europy jest mokra.
W Budapeszcie kolejne podtopienia (a właśnie się tam kończy festiwal wina i szampana), zamknęli nawet zabytkowe termy. Co gorsza na najbliższy tydzień zapowiadają dalsze opady.
A tutaj, w Komarnie, nawet rano widać kawałek czystego nieba. Na campingu - jeden CZ, jeden PL - ze śląska a reszta to tradycyjnie D.

10:45
Wczoraj woda miała 36 stopni, dzisiaj 38, więc na razie godzina moczenia mi wystarczy. I tak wczorajsze kąpiele mnie mocno zmęczyły.
Dzisiaj na basenie jakieś zawody międzynarodowe w piłkę wodną, jest nawet i polska drużyna, Kibiców w sumie mniej niż wszystkich zawodników i działaczy - ciekawa dyscyplina :) 

 Zrobiłem sobie małe porównanie finansowe.
  • W termach w Białce Tatrzańskiej bilet do 2,5h kosztuje 49 zł, całodzienny 89 zł.
  • W termach w Bukowinie Tatrzańskiej pół godziny 28 zł i później licznik bije za każda minutę, całodzienny kosztuje 86 zł.
  • Termy w  Szaflarach - 1h kosztuje 24 zł, całodzienny 70 zł
  • Basen w hotelu Gołębiewski w Białymstoku (woda normalna, żadna lecznicza) - 1,5h 30 zł i później po 5 zł za każde rozpoczęte 0,5 godziny.

Tutaj, w Komarnie, mam termalną wodę leczniczą, prosto ze źródła. Za nocleg płacę 11E czyli około 50 zł. I za te 50 zł mam nie tylko spanie, ale tez nieograniczony (czyli całodzienny, 0d 9 do 20) wstęp na basen. termalny. Jak widać, tutaj jest sporo taniej. Podobnie jest też na innych basenach termalnych u Madziarów, jak np w Tiszafüred czy Hajdúböszörmény. Wszędzie w cenę pobytu (około 50 zł, jak dla mnie w kamperze) jest wliczony całodzienny wstęp na leczniczy basen termalny.


A jednak działa kamera :) 


14:45
Ale mieszają z tymi obiadami tutaj. Dzisiaj, jutro i w poniedziałek są inne zasady - gotowe porcje, ale za 3E. Od wtorku do piątku - szwedzki stół po 4 E.Dzisiejsze fotki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz