piątek, 26 lipca 2013

Wilkasy/Gizycko

Doszedłem do wniosku, że zamiast płacić 5 zł za pięć minut ciepłej wody pod prysznicem, zapłacę 10 zł za godzinę Aqua Parku w Wilkasach. Na zdjęciach wygląda to tylko na rozbudowany basen, ale zobaczę na miejscu.


Pogoda - jak widać, a zapowiadali słońce, upały itp

17:00
W Wilkasach zajrzałem do portu i popytałem jak to jest u nich z kamperami (znaczek przyczepy maja na plakatach). Kobieta mi mówi, że nie chce jej się jej rozbijać kosztów na części więc przeważnie bierze po 50 zł za dwie osoby w kamperze - prąd, woda, sanitariaty w cenie. Pytam się - w takim razie ile zapłaciłaby jedna osoba w kamperze - spokojnie odpowiedziała, że połowę, czyli 25 zł :) Chyba najtańszy postój kampera na Mazurach :) Miejsce takie sobie - plus dla pływających - wysiadają z łódki i już są u siebie.
Przy zabytkowym moście zaskoczyły mnie znaki drogowe, znaki zakazu.

Zakaz wjazdy autobusów - OK, rozumiem. Zakaz wjazdu ciężarówek powużej 2,5T - tez rozumiem. Co prawda pan obsługujący most powiedział mi, że to zakaz wjazdu KAŻDEGO pojazdu ponad 2,5T i że podobno policja daje mandaty wg tej wykładni. Natomiast bardzo zastanawia mnie zakaz wjazdu pojazdów o wysokości ponad 2 m. Oglądałem dokładnie most - nie ma na nim nic, co wymusza ten zakaz. Tylko na wjeździe wiszą blachy, celowo powieszone właśnie na tej wysokości. Pytałem pana obsługującego most  - dlaczego jest to ograniczenie i usłyszałem - żeby kampery nie mogły przejeżdżać. Bardzo ciekawa polityka :)

W Giżycku też w porcie kawałek klepiska, parkingu nazwali campingiem. Postawili stacje w prądem i wodą, takie jak na pomostach, obok jest budynek z sanitariatami. Pytałem o cenę w kapitanacie - 20 zł kamper, 15 zł człowiek i 12 zł prąd. W moim przypadku, w sumie - 47 zł  - drogo.
Na koniec odwiedziłem Aquapark - obiekt czysty, zadbany. Sam pomysł świetny - prawdopodobnie szkoła miała basen z 6 torami - przebudowali, przerobili i zarabiają. Teraz basen jest trochę dziwny - 4 tory krótsze, dwa dłuższe. Kosztem tych 4 torów utworzono nieckę z bąbelkami i fragment z nurtem. Do tego jeszcze dobudowano zjeżdżalnię i sauny (fińską i parową).


Dzisiejsze fotki.