poniedziałek, 22 października 2012

Dzień 9

Impreza BCC się odbyła, było jedzonko z kociołka, było wino. I było spokojnie i cicho. Wieczorem aż się zastanawiałem gdzie jest ta impreza bo nic nie słychać. A była niecałe 100 metrów ode mnie.
Trzeba się zbierać w dalszą drogę. Zadecydowały o tym dwa fakty. Po pierwsze, kupiłem ostatnie pieczywo w sklepie (jutro mają zamknięte) i starczy go tylko na dzisiejszą kolację i jutrzejsze śniadanie. Po drugie, gazu w butli mam resztki. Pierwsza butla skończyła się jeszcze przed Bułgarią. Niby gotuje w kuchni campingowej, wode na herbatę grzeje w czajniku elektrycznym, ale w nocy trzeba się dogrzewać i gaz schodzi. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby jutro rano obudziło mnie zimno w kamperku i czerwona lamka Trumy.
Dlatego też, jutro, kierunek Virovitica, zatankowac obie butle do pełna i dalej, na zachód. Kusi mnie Lendava, caloroczny Termal Camping i woda parafinowa. A później już na północ, do Sopron - tam mnie Mruczkiem jeszcze nie było.


16:30
Zarówno w budynku jak i pod wiatą są po dwie niecki z wodą. W jednej moczą się ludzie, w drugiej stygnie woda po wymianie, bo źródło ma temperaturę ponad 70 stopni. Dzisiaj pierwszy raz widziałem, by obie niecki były dostępne dla ludzi - trochę to rozładowało tłok w wodzie.

19:40
Wieczorem towarzystwo z BCC zorganizowało jeszcze mały pokaz sztucznych ogni.

Dzisiejsze fotki