niedziela, 4 września 2011

Papa

Wystartowałem w miarę wcześnie rano z Komarom, zanim słońce zaczęło bardziej dokuczać.Pojechałem przez Kisber, bo na razie staram się omijać płatne drogi. Do Csot nic ciekawego się nie działo za to później ..... zacząłem PoverTrail czyli cache koło cacha. W sumie na odcinku 40 km dość rozsądnej drogi było ich 30. Potem jeszcze w samym Papa kilka, już w większości na nogach. Znalazłem niezły parking, na przeciwko hotelu, koło straży pożarnej, tradycyjnie, pod latanią i nawet jest WiFI, więc tutaj chce nocować.
Po przyjeździe do Papa postanowiłem się zaopatrzyć w węgierska kartę telefoniczną i okazało się, że jest "ciekawiej" niż na Słowacji. Na stacji benzynowej skierowano mnie do dużego domu handlowego, tam, w kiosku z gazetami kobieta poinformowała mnie , że kart telefonicznych z nr, nowych nincs, czyli nie ma. Szczęśliwie znalazłem jakiś firmowy punkt sprzedaży komórek, wchodzę, kolejna mila dziewczyna, która trochę po angielsku rozumie ale mówić nie potrafi zajęła się mną. Dogadaliśmy się, że owszem, mogę kupić taką kartę, będę miał w ramach pierwszej opłaty ok 600 MB transmisji więc zaczynamy transakcję. Karta kosztuje 3990ft (ok, 70 zł) w tym do wykorzystania będzie 3000ft - trochę drogo ale trudno, niech będzie. pani oczywiście spisała mnie z Dowodu Osobistego ale brakowało jej jeszcze kilku niezbędnych danych - imiona rodziców oraz adres zamieszkania ........ na terenie Węgier :) Na szczęście nie robiła problemu i wpisała jakiś adres dostałem 4 kartki A3 do podpisania (nie muszę chyba dodawać, że wszystkie tylko po węgiersku), zapłaciłem te prawie 4000 ft i wyszedłem śmiejąc się.
Moja lokalizacja: N 47° 19.638, E 17° 27.831


Dzisiejsze fotki. Przejechałem ok 120 km. Mapka trasy .

2 komentarze:

  1. Ale masz przygody z tymi kartami... spisują jakbyś miał co najmniej tę kartę co celów terrorystycznych wykorzystywać... I śmieszno i straszno...

    OdpowiedzUsuń
  2. Przygody na własne życzenie :) W zeszłym roku testowałem możliwość podłączania się do WiFi i co wieczór, nim zaparkowałem do snu - kręciłem się i szukałem takiego ustawienia kampera by mieć dodatkowo dostęp do sieci. W większości przypadków to się udawało. W tym roku testuje lokalne karty telefoniczne, żeby mieć niezależny dostęp do sieci. Na Węgrzech na razie tylko raz użyłem kartę, bardziej w celu sprawdzenia i przetestowania bo WiFi daje się w miastach w miarę łatwo znaleźć.

    OdpowiedzUsuń