czwartek, 1 września 2011

Do końca Hronu

Noc w Novej bani przeszła spokojnie, chociaż koło 23 już się szykowałem na zmianę miejsca. Niby parking w samym centrum ale bez oświetlenia, stałem w półmroku, niedaleko był czynny całą dobę salon gier i do północy kręcili się w pobliżu podpici panowie. Szczęśliwie dla mnie, swoje frustracje wyładowali na kosztu od śmieci a nie na Mruczku i w sumie zostałem na miejscu. Z samego rana przeniosłem się niżej, na parking koło Lidla, tam śniadanko i poranne oglądanie mapy. Zgodnie z wcześniejszymi planami - kierunek Sturovo i Esztergom czyli wzdłuż Hronu. Nie planowałem, ale tak wyszło - cały czas przez Słowację jechałem zgodnie z biegiem tej rzeki - od jej źródeł do ujścia do Dunaju.
Późny obiad w Sturovie - znowu knedliki ale dochodzę do wniosku ze tylko Czesi potrafią zrobić na prawdę smaczne knedliki,. Te tutaj - wyglądają ładnie, ale smakują trochę jak papier, no i ta minimalna ilość sosu w potrawie powoduje to, że trzeba je jeść praktycznie suche, a to już jest straszne.
Po krótkim odpoczynku poobiednim - przejechałem na madziarską stronę i poszedłem oglądać bazylikę i wzgórze zamkowe. Widoki z góry - niezapomniane.
Na noc wróciłem do Sturova, stoję na parkingu nad samym Dunajem, na przeciwko Bazyliki. Mam nadzieję, ze nie będę miał tutaj w nocy problemów - już pod wieczór policja tutaj zaglądała, więc pewnie pilnują cały czas.
Oglądając mapę i trasę na jutro (chce dojechać do Papa u Madziarów) wygląda na to ze pojadę jednak przez dalej Słowację, aż do Komarna i tam dopiero już ostatecznie wjadę na Węgry - tak jest po prostu krótsza droga. Ale kto wie, co mi przyjdzie do głowy rano :)
Moja lokalizacja: N 47° 47.914, E 18° 43.617


Dzisiejsze fotki. Przejechałem ok 100 km. Mapka trasy .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz